Lagtävlingen – hela resultatlistan

Posted on Posted in Nyheter

2013-02-19-175

Här är hela resultatlistan från årets lagtävling. Totalt deltog 30 lag. Team Icebug 1 vann före Solvikingarna 1 och Triathlon Väst. Grattis!

Arrangerande Sjöviks SK fick nöja sig med en 22:a plats, men slog å andra sidan Solvikingarna … :s femtelag. 🙂

 

 

Risveden Terräng, lagtävling 2013: 

1 Team Icebug 1, 27

Patrik Andersson, Tomas Johansson, Jerome Manceau, Carl Hamrin Senorski

2) Solvikingarna 1, 40

Olle Dahlberg, Jonas Carlsson, Mattias Karlsson, Anders Kadmark

3) Triathlon Väst 187

Nicklas Hult, Fredrik Andreasson, Francois Diana, Michael Santelid

4) HiQ Göteborg 1, 199

Robert Sjödell, Thony Edelborg, Christer Gustavsson, Jonas Boman

5) Solvikingarna 2, 212

Markus Wikström, Thor Wahlberg, Patrik Johansson, David Cooper

6) Lonesome Runners 1, 238

Carl Larsson, Fredrik Uddgren, Anders Järrebring, Markus Eriksson

7) Husqvarna 472

Johan Persson, Pontus Karlsson, Jonas Swedberg, Johan Simonsson

8) Pantern Running Club 478

Lars Hilmersson, Kjell Olausson, Ronny Karlsson, Niklas Olsson

9) Solvikingarna 3, 517

Carl Olsen, Fredrik Persson, Berzani Anter, Maria René

10) Magra IS 527

Göran Nylén, Richard Nylén, Roger Gustafsson, Mattias Brolin

11) Team Icebug 2, 531

Sara Eén, Jonas Fernström, Jonatan Fernström, Peter Bromander

12) Team Dahlsjö 628

Johanna Andersson, Magnus Dahlsjö, Anna Dahlsjö, Johan Dahlsjö

13) Jogg.se 669

Jonas Lind, Fredrik Bergman, Niklas Karlsson, Oskar Lundgren

14) OK Alehof 691

Richard Dahl, Anders Govik, Magnus Rehn, Henrik Bergman

15) Vinden 1, 751

Daniel Carlsson, Per Jallinder Björkman, Erik Zotterman, Hans Olsson

16) Lonesome Runners 2, 856

Erik Rundin, Björn Franke, Jonas Lundqvist, Jon Larsson,

17) IK Jogg 945

Simon Haugstvedt, Erik Fries, Håkan Larsson, Jim Sjöberg

18) Crossfit Endorfin 953

Joakim Hallqvist, Adrian Fernström, Elin Wahl, Paulina Strandberg

19) Dalsland Runners 1062

Per-Erik Olsson, Anna Axelsson, Tomas Lindahl, Anders Skytt

20) Team Icebug  1215

Jonas Richson, Jimmy Pettersson, Kristian Witte, Erik Möller

21) Tummen mitt i näven 1262

Fredrik Antonsson, Stefan Larsson, Johan Larsson, Niklas Bühler

22) Solvikingarna 4, 1273

Malin Larsson, Johan Brämberg, Johanna Andersson, Bengt Dahlberg

23) Sjöviks SK 1288

Samuel Källström, Lars Svensson, Mikael Gullberg, Linus Norrmann

24) Sellmans 1304

Pontus Gustafson, Elin Larsson, Pernilla Gustafson, Pierre Gustafson

25) Mat.se 1318

Valter Hamberger, Måns Danielson, Kalle Byström, Mikael Andersson

26) HiQ Göteborg 2, 1411

Anders Bengtsson, Mikael Johansson, Martin Lannsjö, Anders Almevad

27) Lonesome Runners 3, 1446

Magnus Larsson, Göran Westerlund, Jeanette Rehn, Tormod Vik

28) Vinden 2, 1508

David Nygård, Tomas Apelman, Robert Gustafsson, Simon Johansson

29) Solvikingarna 5, 1706

Elisabeth Björk Brämberg, Bengt-Åke Andersson, Sofia Andersson, Maina Anter Sagerström

30) Lonesome Runners 4, 1778

Simone Eriksson, Thomas Lenberg, Bente Rauch, Tomas Hansson

31) Gladiatorerna 1851

Ola Eidem, Zerny Frisell, Lollo Gunnarsson, Mats Björnerbäck